Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Тепловий насос

 

Що таке тепловий насос та які його переваги?

Розпочнемо з фізики – Другий закон термодинаміки – «Теплота самовільно переходить від тіл більш нагрітих до тіл менш нагрітих». А чи можливо змусити тепло рухатися в зворотному напрямку? Так, але в цьому випадку потрібно додаткові затрати енергії (робота).

Системи, що переносять тепло в зворотному напрямку, часто називають ТЕПЛОВИЙ НАСОС.

 

ГОЛОВНА ДІЯ – електроенергія використовується не стільки на «створення теплоти», скільки на ії переміщення з вулиці до приміщення.

 

Тепловий насос може представляти собою пара компресорну холодильну установку, яка складається з наступних основних компонентів: компресор, конденсатор, розширюючий вентиль та випаровував. Газообразний хлодогент (фреон) поступає на вход компресора. Компресор стискує фреон, при цьому його тиск та температура збільшується (універсальній газовий закон Менделеева-Клапейрона). Гарячий газ подається в теплообмінник, що називається конденсатором, в якому він охолоджується, передаючи своє тепло повітрю і конденсується – переходить в рідкий стан.

Далі на шляху рідини високого тиску встановлений розширюючий вентиль, що понижує тиск фреону. Компресор і розширюючий вентиль ділять замкнутий гідравлічний контур на дві частини – сторону високого тиску і сторони низького тиску. Проходячи через розширюючий вентиль, частина фреону випаровується і температура потоку зменшується.

Далі цей потік поступає в теплообмінник (випаровував), що знаходиться зовні – в нашому випадку кондиціонерів на вулиці (наружний блок). При низькому тиску рідина випаровується (перетворюючись в газ) при температурі нище, чим температура зовнішнього повітря. В результаті частина теплоти зовнішнього повітря переходить у внутрішню енергію хладогента. Газообразний хладогент знову потрапляє до компресору -контур замкнутий.

 

Багато фізики – але вона і є основою, ніякої магії – тільки фізика.

 

ОТОЖ, робота компресора йде не стільки на «створення теплоти», скільки на ії переміщення.

Тому  використовуючи 1 кВт електроенергії потужності привода компресора, можливо отримати тепло виробництво конденсатора біля 5 кВт.

 

Тепловий насос не тяжко смусити працювати і на охоложденя – висновок отримуємо повноцінний кондиціонер.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Comments 0

Leave a Comment